Mamka od dvou dětí:-)

10. srpna 2008 v 2:30 | Veronika Pitrová |  Besos de Espaňa!
Zdravím ze Španělska! Nějakým zázrakem jsem tady na terase chytila wifi, která mi ale nějaké stránky nesmyslně blokuje...No uvidíme, kam až mě to pustí.
Každopádně, dorazila jsem v pořádku. Loučení na letišti bylo smutné a přestože moji "milí" mají většinou "plnou hubu keců a srandiček", tentokrát žádné bonmoty vzduchem nelétaly. No já mám co říkat, řasenku jsem měla rozmazanou přes celý obličej. Vtipná byla maminka: "Co blázníš, vždyť jedeš na dovolenou do Španělska a ne do Ruska do gulagu.":-) Já vím, jenže to není tak jednoduché.
Jen pro ilustraci: tady teď bydlíme...
Španělská část mojí cesty je přesně dle očekávání. Je tu moje irská rodinka, kde jsem loni byla 3 měsíce jako au-pair, ale bez tatínka. Tj. maminka Mary, holčička Mary Elen (5 let) a mrňous Joe (1,5 roku). K tomu tady na týden máme ještě dvě maminčiny kamarádky. Takže "holky" jsou většinou spolu a já s dětmi. Ale není to pořád. Mary je pořád stejný blázen - včera si koupila brýle za 250euro a dneska mi říká: "Tam musíš jít, to je naprosto úžasná sleva, to nikde neseženeš za tyhle prachy." Ehm, nevím, jestli opravdu potřebuju brýle GUCCI.
Joe byl loni miminko, kterému stačilo občas hodit něco na hraní. Letos je to drak, za kterým se musí pořád lítat. Nejvíc u bazénu. Takže to řeším tak, že jsem v bazénu naložená pořád (čekám, kdy mi narostou blány mezi prsty:-) a jen ho hlídám, kdyby se jó hodně topil.
Takhle vypadá Joe dnes:
Včera jsme byli večer na procházce - jen já a děti, ze které jsme se vrátili později, než jsem čekala. Joe byl v kočárku a Mary Elen začaly bolet nohy. No, že bych to nějak nevyřešila...:-) Posadila jsem si ji na ramena a řekla jsem jí, že se musí držet. Držela. To by bylo, abych si dvě děti nesrovnala do latě!
Jinak je tu vedro k zbláznění! Na nebi mráček aby člověk pohledal…
Mary Elen je letos nepatrně hodnější než loni. No, hodnější v tom smyslu, že už si nelehá v obchodě na zem, když jí něco nechcete koupit. Dneska jsme spolu třeba byly na koktejlu a "normálně" jsme si povídaly. Často mi sice říká "Lorence" - to byla aupairka, kterou měli poslední dva měsíce, Francouzka. Na to já dělám, že jsme naštvaná, což se jí strašně líbí.:-)
A to je naše princezna Mary Elen I.:
Z mojí výuky čestiny z loňského roku si pamatuje jediné slovíčko: "pivo".:-) A Paci paci pacičky už taky zapomněla…Ale už jsem jí stihla naučit "fuuuuuuuuuj" a "mňami mňami". Na to hned včera začala skládat básničku: "Mňami mňami mňami, going to my tummy and than to my bummy." Uznávám, že to není žádný Shakespeare, ale i tak.:-)
To je z jihu Španělska zatím všechno! Děkuji za všechny zprávy z domova i z práce :-), pokračujte v tom, prosím! Nestýská se mi tolik, když vím, jak se máte…
A ještě jeden postřeh nakonec. Začínám se přesvědčovat o tom, že rok opravdu není tak dlouhá doba a jen málo věcí se za tu dobu změní. Samozřejmě, záleží na okolnostech. Ale, když si vezmu, že jsem tady s Mary a dětmi byla před rokem, změnilo se snad jen to, že podražil jeden mega koktejl a zavřelo pár obchodů. Jinak je to nämlich to samé. Stejná obsluha v restauracích, stejný vrátný, stejný vedro…Tak to snad bude dobrý i za rok v Čechách!
Mějte se, buenas noches!
PS: Novomanželům Slivkovým přeji dodatečně všechno nejlepší do dalších společných let a šikovné řemeslníky na konečnou fázi jejich nového hnízdečka (lásky?:-D)!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama