Bienvenue a PARIS!

12. září 2008 v 12:16 | Veronika Pitrová |  La vie en rose à Paris
Omlouvám se všem za neaktualizaci blogu, ale chybělo mi spojení a také čas. Takže stručně k uplynulým dním. Do Francie jsem dorazila minulý týden z Irska. Odlet byl celkem v pohodě, Mary mě přes můj údiv dokonce dovezla na letiště (loni jsem jela busem) a nabalila mi s sebou pořádnou "vejslužku". Lasagne, kuřecí prsíčka atd. Prý abych měla aspoň ze začátku, co jíst.
Tak jsem tedy dorazila do města kultury, historie a taky do města, kde vás 50 euro zmizí z pěněženky, ani nevíte jak. Přiletěla jsem na Charles de Gaulle, docela mile mě překvapil opravený 1 terminál - byla jsem tam asi před 4 lety a byl to hnus - teď už to tam vypadalo docela k světu. Jen ta miliarda lidí!!!! Ale s tím jsem měla počítat, já vím. Čekala mě cesta hromadnou dopravou k rodičům Sebastiena, kde jsem měla mít první dny útočiště. No, cestovat metrem a vlakem se zavazadly v celkové váze přes 45kilo je docela náročné. A uznávám, že jsem musela vypadat minimálně zváštně:-) ono totiž moc lidí nemá obrovský žlutý kufr!:-) Ale dorazila jsem.
Známosti se tady ve Francii obecně navazují poměrně snadno, jen za cestu z letiště jsem měla třikrát společnost, z toho dva černoši.:-)
Pobyt u rodičů Sebastiena byl moc fajn, už jsem tam několikrát byla, takže opět taková "návštěva u strejdy":-). Tatínek mi navíc nabídl pomoc a poradil mi, na co si mám dát pozor při přebírání bytu a zkontroloval mi smlouvu a vůbec mi poradil podobné vychytávky.
Minulý pátek jsem tedy přebrala byt a podepsala smlouvu. Je to tam super v rámci možností. Na Paříž máme opravdu docela velký byt, něco přes 40 metrů čtverečních, kuchyň, koupelna...
Tak jsem to tam tak nějak zabydelela, nad postelí si udělala takovou malou výstavku;-) a v neděli večer jsem jela naproti Lence, která se mnou měla bydlet. A bydlí.:-) Máme tedy českou domácnost a musím říct, že si rozumíme.:-) Domluvily jsme nějaká základní pravidla společného soužití, tak to snad bude dobrý.
Minulou neděli jsem tedy ještě využila toho, že byla první neděle v měsíci a tedy všechny muzea byla zadarmo, tak jsem se šla podívat do Louvru na díla francouzských malířů.
No a v pondělí ráno pěkně hurá do školy!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dejf Dejf | 24. září 2008 v 10:43 | Reagovat

Žlutý kufr mě u téhle dívky nepřekvapuje, naopak, cestovat ve stejnou chvíli v pařížském metru, hned bych podle něj poznal, že to je Verča :-) vsadím se, že jsi měla taky žluté sako a žluté naušnice? .-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama