Není ostrov jako ostrov...

18. října 2008 v 2:13 | Veronika Pitrová |  La vie en rose à Paris
Musím se přiznat k jednomu pěknému faux-pas...Mezinárodních studentů je tady milion a některá jména jsou pořádným oříškem. Třeba je tu jeden Venezuelan, který struduje Kolumbijskou univerzitu ve Spojených státech! A pak se v tom má člověk vyznat...:-)

A pak je tu taky jeden BRAZILEC, který se jmenuje MAURICIUS. Už jen fakt, že se jmenuje jako jeden z ostrovů v Tichém oceánu je na pováženou. Napadá mě, jestli ho tam rodiče třeba nesplodili, nebo tak něco. To teda můžu být ráda, že se nejmenuju "Tatra" :-D.


No nic, když tady byla jedna návštěva, vyprávěla jsem o tom Brazilcovi Mauriciovi a místo toho říkám "No a on ten Brazilec, ten Madagaskar...":-) Se mi ty ostrovy u Afriky trochu popletly!

Tak jen pro vaši informaci:

MAURICIUS je:
ostrovní stát v Indickém oceánu asi 900 km východně od Madagaskaru. Tvoří ho stejnojmenný ostrov vulkanického původu o rozloze 1 865 km2 s pobřežím dlouhým 330 km, které je téměř kompletně obklopeno korálovým útesem. Mimo jiné i bývalá francouzská kolonie. Dvě třetiny obyvatel jsou indického původu, zbytek jsou převážně míšenci. Přestože oficiálním úředním jazykem je angličtina, zdaleka nejpoužívanějším jazykem je Morisien, kreolský jazyk, který má za základ francouzštinu.

MADAGASKAR je:
ostrovní stát v Africe. Ostrov se od kontinentální Afriky oddělil v průběhu třetihor (asi před 160 miliony lety) a stále se pohybuje jihovýchodně téměř o 2 cm za rok. Je to 4. největší ostrov na světě. Nyní ho odděluje od Afriky (konkrétně od Mosambiku) 400 km Mosambického průlivu, ale jeho flóra a fauna má s africkou jen málo společného. 600 km východně od Madagaskaru leží v Indickém oceánu ostrovy Réunion a Mauricius.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dejf Dejf | Web | 18. října 2008 v 12:03 | Reagovat

Ty jo, tak jestli by ses jmenovala "Tatra," tak to já bych se s největší pravděpodobností jmenoval "Rakovník" :-) ... pobavila jsi mě.

2 Veronika Veronika | E-mail | Web | 18. října 2008 v 12:45 | Reagovat

No fakt:-) mé údajné počátky se datují do jisté noci v maringotce ve slovenských Tatrách...ale Rakovník je taky dobrý:-) bysme Ti pak mohli říkat třeba Ráčku :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama