Tam u nás v ČESKOSLOVENSKU!

4. října 2008 v 0:36 | Veronika Pitrová |  La vie en rose à Paris
Občas, když se sejdou okolnosti, nestačí se člověk divit. Ne, že by se mi nestalo, že se mě někdo zeptal na něco ohledně České republiky (Slováků se ptali, jestli maj televizi:-) ), jaký máme jazyk, jestli je to něčemu podobné, jestli si rozumíme s Poláky, jak u nás fungují školy atd. To chápu, i já se ptám, protože mě zajímá, jak to funguje ve Finsku, Holandsku i při běžném životě ve Španělsku. Když se ale člověk zeptá slušně, není na tom podle mě nic špatného. JENŽE!
Když je člověk na SCIENCES PO a je mu na každé hodině zdůrazňováno, že je na opravdu kvalitní instituci, očekává i excelentní úroveň vyučujících! Dodnes jsem tento pocit měla u 100% vyučujících. Učí nás bývalý i současný poslanec Evropského parlamentu, novinář z Liberation, Le Monde i RTL...JENŽE ouha, chybička se vloudila! A to přímo dnes na předmětu (a to je ten největší paradox!) : LIVING TOGETHER IN EUROPE.
Jako vždy jsme se všichni představovali a já ještě zdůraznila, že jsem z České republiky, přesto se na mě paní vyučující 2x za hodinu obrátila se slovy, že v Československu to bude asi podobné, ne? Dvakrát jsem to vydržela, i když mi bublala krev. Sara říká :"Klíd.":-)
Dala jsem jí poslední třetí šanci a chystala si nějakou peprnou odpověď ve smyslu, že když učí LIVING TOGETHER IN EUROPE, mohla by vědět, že Československo z mapy Evropy zmizelo před více než 15 lety, do háje!
A co víc, když jsme skončili, naklonil se ke mě kluk napůl Brazilec a Argentinec a říká: "To ti nevadí, že ti říká, že jsi z Československa? Když už to dávno neexistuje...":-)
Má poslední šanci, nádhera! Jednou, jedinkrát vysloví Československo v mé souvislosti a už se fakt neudržím.:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama