Zapíchněte Sarkozyho!

25. října 2008 v 0:04 | Veronika Pitrová |  La vie en rose à Paris
Francouzský prezident by si s ohledem na poslední události zasloužil funkci "Prezident zeměkoule" (i když kandidátů na tuto pozici znám určitě víc:-). Proč? Tak předně proto, že nám chce ukousnout naše předsednicví v Evropské Unii, které má začít 1. ledna 2009.

Ne, že bych se nebála, že to bude ostuda, ale o to nejde. Jde o princip! Jakým právem o nás Sarkozy mluví jako o zemi, která nemůže pokračovat v jím nastavených reformách? Prej to nezvládneme, protože "nemáme euro a dlouho ho ještě mít nebudeme, máme nestabilní a proamerickou vládu, prezidenta euroskeptika, který odmítá vyvěsit unijní vlajku a krom toho jsme ještě daleko od moře!" Toť vysvětlení z úst francouzské hlavy státu.

Trochu doufám, že mu to Angela překazí, ale kdoví. Podle rakouského Kurieru prý v Evropském parlamentu sílí hlasy příznivců, že by si Nico měl mandát prodloužit, že to zvládá na "jedničku". No jen jestli to není spíš ta "Topolánkova jednička".

Já bych spíš řekla, že se motá do věcí i do kterých mu nic není! Někdy to tady trochu připomíná absolutistickou monarchii. Jeden z jeho posledních výmyslů je zrušit Radu pro kontrolu audiovizuálního vysílání, s tím že by ředitele veřejnoprávní televize a rádia jmenoval Sarkozy SÁM! Po tom, co si do všech novin dosadil svoje kamarádíčky a z nejsledovanějších Televizních novin byl po 20 letech odejit Patrick Poivre d'Arvor a místo něho tam je opět Sarkozyho kamarádka Laurence Ferrari, je zrušení Rady posledním krokem k ovládnutí francouzských médií hlavou státu.
A aby toho nebylo málo. Má Nico teď ještě plnou hlavu panenek woodoo. Jistá firma totiž vyrobila látkové panenky s jeho podobiznou, ke kterým dostanete i špendlíky, abyste Sarkozyho mohli aspoň symbolicky zapíchnout. Prodávají je za zhruba tři stovky. Ale pospěšte si, už se to totiž doneslo i do Elysejského paláce a tak, kdo by to čekal, Sarkozy vydal rozkaz "okamžite panenky stáhnout z prodeje."


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kačenka Kačenka | E-mail | Web | 26. října 2008 v 10:30 | Reagovat

Upřímně, mě to ale vůbec nepřekvapuje ani nešokuje. Když milý Nicolas chopil pevně do rukou funkci prezidenta, všichni jsme tušili (a ono to z těch jeho projevů bylo velmi patrné - a ve francouzštině to vyznívá zvlášť lahodně), že na "trůn" přišel nový Napoleon... Byť jsou mi Francouzi ve své podstatě  velmi sympatičtí, tak vím, že dostat je na svou stranu není vůbec žádný problém. Postrádají českou skepsi (ovšem, ta je vypracovaná dějinama,že). Holt, co si tam zvolili, to tam mají. A že na to máme doject my, to je nepříjemnej internacionální důsledek. (Ale ono se mu to předsednictví urvat nepovede - btw. přečti si Canard Enchaine, tam to bude jistě rozebraný megaluxusně:-)))

2 Míša Míša | Web | 31. října 2008 v 11:01 | Reagovat

Ahojky máš pěkný blog:o) měj se ahojky:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama