Až mě zamrazilo...

27. listopadu 2008 v 1:28 | Veronika Pitrová |  La vie en rose à Paris
O víkendu jsem byla na jedné narozeninové party, kde byl opět veliký mix národností. Mezi přítomnými i jeden Polák. Student, plynně mluvící francouzsky studující nevím co...docela pěkný a sympatický kluk. Neviděla jsem ho poprvé, takže jsme se docela bavili...Udělali jsme si tam takovou středoevropskou sekci ještě se Slovenkou Mariou.

Nedávno jsem viděla Tomášovu reportáž o tom, že polští katolíci chtějí stáhnout nový katalog IKEA, protože tam jsou na jedné fotce dva muži, kteří spolu zrekonstruovali dům a snídají spolu u stolu. Homosexuální pár je pro katolické Polsko závažný problém, i když je jen na fotce v katalogu.

A tak mi to nedalo, když jsem tam měla jednoho Poláka po ruce. Není nad to zeptat se přímo u zdroje:

"Můžu se zeptat, co si myslíš o homosexualitě?"
"Podle mě to není normální, ti lidé nejsou normální...je to nemoc. Jo, podle mě je to nemoc."

Přísahám, že studená sprcha proti tomu jsou termální lázně! Zůstala jsem stát v naprostém údivu a se Slovendou jsme si vyměnily nevěřícné pohledy, abychom se ujistily, že jsme obě dobře slyšely. Slyšely, bohužel .

Ano, vím, že lidé s tímto názorem existují. Pochopila bych, kdyby mi to řekl padesátiletý muž, který za celý svůj život neopustil Polsko, pravidelně chodí do kostela a Bibli zná i pozpátku.
ALE když Vám to řekne někdo, kdo je stejně starý jako vy, je zcestovalý, takže by mohl mít trochu větší rozhled, a hlavně je vysokoškolsky vzdělaný!!! Koukáte, teda aspoň já koukala...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama