Březen 2010

Až naprší a uschne / My springish mood and rain? Who cares!

26. března 2010 v 22:45 | Veronika Pitrová |  Zpátky v Čechách...nejspíš ne na dlouho
holinky Kamik
Nerada bych, aby tenhle blog vypadal jako módní policie, jen jsem se chtěla podělit o trochu jarní nálady. Holinky Kamik (Kanada) jsem objevila úplnou náhodou na netu a byla to láska na první pohled. :-) A možná poprvé po dlouhé době jsem si přála, aby pršelo. Můžu jen doporučit, jsou perfektní!

I really don't want this blog to look like a "fashion police" but I just want to share a bit of my springish mood with you. I bought these boots of Canadian production and I think that they are really funny and what more they are super comfy. I usually wear heels but I also love change.

Taška envirosax
A tady ještě jeden jarní kousek - opět perfektní design, tentokrát z Austrálie, a hlavně super použití. Tašku smotáte do ruličky, hodíte do kabelky a když se rozhodnete stavit se pro něco na nákup, nemusíte odcházet s BILLA taškou, ale vytáhnete ruličku, rozbalíte a je to.:-) Jinak výborný tip na dárek pro kohokoliv. Koukněte tady.

And here one of my other discoveries of this spring - the reusable bags with Australian design. They are just AMAZING! You can roll it in a small pack, put in your bag and when you suddenly decide to do shopping on the way home - you can carry up to 20kg. They are just gorgeous:-) Thank you Aussies!

Já už mám jaro! / My call for spring to come!

16. března 2010 v 9:29

Navzdory stále zimním teplotám, já už mám jarní náladu!:-) Snad si to zima taky brzo rozmyslí, když ji budu provokovat s touhle kabelkou z jarní kolekce Oilily :-)

Despite the freezing temperatures outside, I am already in the spring mood! :-) And I hope that thanks to my provocation with the new Oilily bag from spring collection, the winter will finally give it up:-) Vive Oilily, thank you Netherlands for this fantastic design! ;-)

What an Australian Day!

11. března 2010 v 22:12 | Veronika Pitrová |  Zpátky v Čechách...nejspíš ne na dlouho

Recently, I have written on Facebook how I miss certain things which I used to have in Paris and Julia from Melbourne added that Vegemite should also be on the list:-) And she offered to send me one. I completely forgot about this idea until today when I went to the post office to get "a bigger envelope". And I had to laugh when I saw it! :-) Thank you very much, Julia! I opened it right on the street and took it to work today because one of my collegue loves Australia as well. However he didn't know Vegemite.:-) So it was pretty Aussie day today and I might be the only person in Prague / Czech Republic having Vegemite for breakfast today!

It is really cool to have friends all around the world, they won't leave you starving ;-)

Nedávno jsem se na netu zmínila, že bych si zase ráda dala trošku Vegemite, tedy australské kvasnicové pasty, na které tam vyrůstají asi všechny děti. Ochutnala jsem ji loni ve Francii. Julia z Melbourne mi na netu slíbila, že mi ji tedy pošle...já na to úplně zapomněla a když jsem si dnes na poště byla pro balíček, musela jsem se smát:-) Je fajn mít kamarády přes půl zeměkoule, to vám pak ve schránce přistávají poklady...

Pusa na 12 zámků / My mouth shut by 12 locks

5. března 2010 v 21:43 | Veronika Pitrová |  Zpátky v Čechách...nejspíš ne na dlouho
Tak už je mám! Budme spolu nejméně do příštího léta:-) Ale já chtěla vždycky všechno vyzkoušet - jaké to je nosit brýle, jaké to je mít něco zlomenéhoa poslední v řadě byly rovnátka.

Zamkli mi pusu na 12 zámečků dalších 12 bude za pár týdnů... Obávám se, že to ale stejně nepomůže k tomu, abych neříkala to, co si myslím...A třeba i v Národním divadle.:-)

So here I am with my braces! We will live together until the summer 2011:-) I always wanted to try who it is to wear glasses, have something broken and have braces...And this was just the last step.:-) So here is a small picture of me for those who will not have a chance to see me until then. But I hope most of you will:-) Good luck to you!


How the fairy tales end / Jak končí pohádky...

1. března 2010 v 0:17 | Veronika Pitrová |  Zpátky v Čechách...nejspíš ne na dlouho
...alias what were parents hiding to us. :-) Photos sent by Nezha (Rouen, France)

...aneb co nám rodiče tajili. :-) Fotky poslala Nezha (Rouen, Francie)

Sněhurka / Snow-white
Popelka / Cinderella:
Malá mořská víla / Little mermaid :
Červená karkulka / Little Red Riding Hood: