Říjen 2010

Příběh o mrkvovém dortu / Story about carrot cake

18. října 2010 v 1:19 | Veronika Pitrová |  Mit danske liv
Jeden příklad toho, že se nic neděje jen tak...
One more example that nothing happens for no reason...

dort
Možná vám to přijde jako úplně obyčejný mrkvový dort! Ale omyl, tohle není jen tak nějaký dort, ale mrkvový dort s celým příběhem.

It might seem to you as A carrot cake, but this is actually THE carrot cake with real story!
dort
Když jsme se vracely z cyklovýletu, nevešly jsme se s koly do vlaku a musely čekat hodinu na další. Takže jsme vyrazily do místní kavárny hned u nádraží v městečku Ry. Celkem luxus podnik. Daly jsme si kafe a tázaly se po dortech. "Mrkvový a nebo dort z lesního ovoce" zněla odpověď.

Holky si vybraly první volbu, já riskla tu druhou. A to byl ten osudový moment! Můj kousek za v přepočtu skoro dvě stovky byl neuvěřitelně sladký a ani zdaleka ne tak dobrý jako mrkvový dort. Takže jsem celou dobu holkám záviděla a litovala svojí volby...Jen jsme sedly do vlaku, bylo jasno: "Zítra peču svůj mrkvový dort a hotovo!" A takhle to dnes dopadlo! Včerejší cykloparta dala repete a já mám další ozkoušený recept do sbírky!

Coming back from the cycling trip yesterday, we couldn't get into the train with our bikes, because it was crowded. Therefore we had to wait an extra hour for the next one, hoping that it won't be as crowded as this time. In the meantime we went to a fancy café just next to the station in the town called Ry. We ordered coffees and hot chocolates and were asking for some cake..."We have carrot cake and forest fruit cake" was the answer.

So, girls went for carrot cake while me, I chose to have the other one - and this was the key moment! My cake was not at all as delicious as theirs and thus while eating my cake I was just regretting my bad choice. But once we get on the train, I decided: "Tomorrow, I will make my own carrot cake!" And that happened! My first carrot cake turned out to be great and we have had kind of deja vu with our cycling group.
dort
dort

Mise: Nejvyšší bod Dánska / Mission: The highest point of Denmark

18. října 2010 v 0:49 | Veronika Pitrová |  Mit danske liv
cyclo
Začaly podzimní prázdniny a předpověď slibovala na sobotu celodenní slunečno, tak jsem vymyslela cyklovýlet do přírody spojený s dobytím nejvyššího bodu Dánska. Jen co vyšlo slunce jsme proto vyrazily vlakem západně od Aarhusu do Silkeborgu, které je branou do zdejší jezerní oblasti.

October break just started and weather forecast was pretty optimistic about Saturday, promising sunny day from the morning to the dusk. Therefore I planned a cycling trip to the nature with the conquest of the highest point of Denmark. We started right after the dawn and we took the train from Aarhus to Silkeborg, the gate to the Danish lake district.
cyclo
cyclo
Počasí bylo prostě úžasné a příroda nádherná, že jsme několikrát stavěly jen, abychom si to pořádně vychutnaly. 

The weather was really nice and nature was just soooo beautiful, so we stopped several times to enjoy it!
cyclo
cyclo
Zdejší oblast je údajně nejrozsáhlejším lesním porostem v Dánsku.
This area is apparently the largest Danish forest.

cyclo
A to už jsme nahoře. No i když jak se to vezme, nejvyšší bod Dánska má totiž 147 m.n.m a jmenuje se Himmelbjerget, což v doslovném překladu znamená "Nebeská hora". Já to chápu jako ukázku vytříbeného Dánského humoru, nicméně pohled je odsud luxusní.

And here we are! The highest point in Denmark is 147 m high and is called Himmelbjerget which in translation means "Sky mountain". My interpretation would be that this is just an excellent illustration of Danish refined taste in humour. But anyway, the view from here is awesome!

cyclo
cyclo
cyclo

Dánské dobroty na gastro festivalu / Danish finest food products

16. října 2010 v 19:34 | Veronika Pitrová |  Mit danske liv
Food festival
Do Aarhusu dorazil na víkend Gastro festival, tedy ta nejlepší zelenina, ovoce ale i jiné produkty jako medy, sýry, čokolády, čaje, káva, uzeniny...Kromě ochutnávek jsme se s Joline zúčastnily i kulinářského workshopu a pod odborným vedením jsme si uvařily vlastní oběd.

Last weekend, Aarhus hosted the Gastro festival, in other words the finest vegetable, fruit and other products such as honeys, cheeses, chocolates, teas, coffees etc. under one single roof! Apart from many tastings, me and Joline had a possibility to cook our own lunch as a part of one workshop.
Food festival
Všechny ingredience úžasně voněly. / All ingredients had such a beautiful smell.

Food festival
Paní šéf-kuchařka Joline! / Joline, the chef!
Food festival
A tohle už je výsledek. Mňam! / And this is our result! Yummi!
Food festival
Pátrám po názvu podivně vypadající zeleniny...hm, co by to tak mohlo být? / I'm searching the name of this strange green vegetable...hmmm, what could that be?
Food festival

Sobotní relax aneb že by poslední sluníčko? / Saturday relax alias probably the last sunny weekend

10. října 2010 v 21:24 | Veronika Pitrová |  Mit danske liv
risskov
Jak přibývají dny v kalendáři, stává se každý sluneční den vzácnějším. Proto jsem si těch posledních pár paprsků vyrazila užít do přístavu Risskov, z domu tak půl hodiny na kole. Fotky snad ani nepotřebují komentář.

As the days keep going forward, every sunny day is becoming more and more precious. Therefore no reason to sit inside when there is a sunny Saturday behind the window, so I went to the harbour in Risskov, thirty minutes on bike from my house. I think that the pictures don't need any more comments.

risskov
risskov
risskov
risskov
risskov
risskov
risskov
risskov
risskov