Prosinec 2010

Respatialization done!

17. prosince 2010 v 12:23 | Veronika Pitrová |  Mit danske liv
respatialization
No other picture can beter express the result of my first semester of Master with subheading "Globalization"! Thank you, girls! Anyway, we're done, I still cannot believe it and I feel much more respatialized in my mind now.:-)

Žádný jiný obrázek asi lépe nevystihuje výsledek mého prvního semestru magistra s podtitulem "Globalizace". Svět se mi každým dnem stále více smšťuje...

Marketing na dánský způsob / Marketing in the Danish style

3. prosince 2010 v 16:55 | Veronika Pitrová |  Mit danske liv
visačka
Ani na kole neuniknete všudypřítomné reklamě. Místo za stěrače auta vám ji tady v Dánsku pověsí na řidítka u kola!

You cannot escape the ads even when biking! So instead of putting it under the windscreen wiper of your car, here in Denmark they hang it up on your handle-bars.


Zimní novinky / Winter update

3. prosince 2010 v 1:46 | Veronika Pitrová |  Mit danske liv
zima
Už skoro týden je Aarhus úplně pod sněhem. Ale život jde dál a já i přes závěje sněhu odmítám mrznout na autobusových zastávkách a platit za autobus, když tam můžu dojet na kole (i když už to není co to bývalo...ještě před pár týdny.) Takže jsem se rozhodla, že budu trénovat disciplínu "jízda na kole ve sněhu a na ledu" a doufat, že se dostanu do českého Olympijského týmu na příští zimní Olympiádu.

Since almost a week Aarhus has been completely under the snow. But the life goes on and I'm still refusing to use the buses, so I decided to train myself in the special discipline: biking in the snow and on ice, hoping to be nominated to the Czech Olympic team for next Winter Games.

zima
Naprosto souhlasím se skandinávským "Všechno je otázka správného oblečení." A proto jsem nasadila tzv. způsob "double-dutch" (což obvykle znamená buď to , že každý na schůzce platí sám za sebe a nebo v případě PO schůzce dvojitou ochranu při sexu). V mém podání je to tedy dvojitá ochrana proti zimě: dvě čepice, dvoje kalhoty, dvoje rukavice, dvoje ponožky a dva svetry. A zatím to funguje výborně. Uvidíme, až přituhne. Jo, jen občas se domů vrátím jako sněhulák.

I completely support the scandinavic "Everything is just matter of clothing." Therefore I'm using "double-dutch" approach meaning two hats, two pants, two pairs of gloves, two pars of socks, two sweaters. And it seems to be working rather well. Only sometimes when I come back from a party I look like a snow-woman:-)

viking
A ano, moje vikingské Já teď teprve dostává ten správný rozměr. Takhle to na pláži vypadalo dnes: horní číslo udává teplotu vzduchu, to dolní teplotu vody. Byla jsem v ní čtyřikrát!

And yes, my viking self is getting the real lesson in these days. This was the weather today: ABOVE - wind temperature, BELLOW - water temperature. I dipped myself four times today.